Dzień francuski w Akademii Odkrywcy 2021

Dzień francuski w Akademii Odkrywcy 2021

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 lat na Dzień francuski w Szkole Podstawowej nr 2 na Dąbrowie ul. Partyzantów 2  . Już 27 września od godz.11.00 czeka na Was moc atrakcji . Nasze spotkanie z kulturą francuską zaczniemy od spektaklu  Teatru Wariacja pt"Trzej muszkieterowie". Następnie zaprosimy was na warsztaty plastyczne i animacje. 

Wstęp wolny 

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Łomianki.

Wieczór bułgarski w Akademii Seniora 2021

Wieczór bułgarski w Akademii Seniora 2021

Zapraszamy 6.09.2021 o godz.18.00 do Centrum Kultury w Łomiankach  na Wieczór bułgarski, w ramach którego usłyszymy opowieści Podróżnika Krzysztofa Dworczyka o zabytkach Bułgarii i miejscach wartych odwiedzenia. Będziemy podziwiać występ zespołu folklorystycznego Bulgarica oraz wystawę fotograficzną "Bułgaria znana i nieznana" z Bułgarskiego Instytutu Kultury.

Współpraca : Bułgarski Instyrtut Kultury 

 Projekt współfinanswoany ze środków Gminy Łomianki 

 

Pomarańcze, meze i lukumi- smaki Cypru

Pomarańcze, meze i lukumi- smaki Cypru

Zapraszamy 30.07.2021 o godz.12.00 do Centrum Kultury w Łomiankach  dzieci powyżej 6 lat na spotkanie z podrózniczką i blogerką kulinarną  Martą Gawrychowską. 

Przelecimy się samolotem na Cypr i spróbujemy go doświadczyć poprzez smaki. Poznamy potrawy typowe dla kuchni wyspy, a także sposób ich podania. Odwiedzimy lokalną pracownię lukumi oraz słone jezioro, a także poznamy puchatych wyspiarskich przyjaciół. Tyle atrakcji oferuje wyspa wielkości województwa opolskiego, najmniejszego województwa w Polsce. 

 

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona. 

Akademia Seniora 2021 NOWY HARMONOGRAM

Akademia Seniora 2021 NOWY HARMONOGRAM

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach projektu Akademii Seniora 2021.

5 lipca o godz.18.00 w Centrum Kultury w Łomiankach zaprosimy Państwa na recital autorski Piotra Bakala "Było co było" . 

10-11.07.2021 15-19 Warsztaty renowacji i stylizacji mebli  OBOWIĄZUJĄ ZAPISY do 6.07.2021 emailowe biuro@fundacjaart.org lub telefonicznie pod numerem 517 481 217 


 

Warsztaty egipskie w Akademii Odkrywcy 2021

Warsztaty egipskie w Akademii Odkrywcy 2021

Zapraszamy dzieci od 5 roku zycia do udziału w"Warsztatach egipskich" w ramach projektuAkademii Odkrywcy 2021 .Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

Linki będą aktywne 10-17maja 2021

Link do warsztatów kulinarnych kuchni egipskiej 

https://youtu.be/DW4oG_OS7Ms

 

Link do warsztatów artystycznych 

https://www.youtube.com/watch?v=jfCRejE4Ye8

 

Warsztaty  florystyczne w Akademii Seniora 2021

Warsztaty florystyczne w Akademii Seniora 2021

Zapraszamy seniorów do udziału w letnich warsztatach florystycznych w ramach projektu Akademia Seniora 2021 . Warsztaty odbędą się 30 maja 2021 g.16.00 w sali plastycznej Centrum Kultury w Łomiankach. Zapisy emailowo na adres biuro@fundacjaart.org lub telefonicznie pod numerem 517 481 217 

Zajęcia są bezpłatne. 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

Koncert "Osiecka orientalnie" w ramach Akademii Seniora 2021

Koncert "Osiecka orientalnie" w ramach Akademii Seniora 2021

 Zapraszamy seniorów na koncert "Osiecka Orientalnie" w ramach projektu Akademii Seniora 2021.Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum  Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12 a 

 

Koncert wykona zespół Sentido w składzie: Kaja Mianowana – wokal, Arad Emamgholi – daf, tombak oraz Piotr Kopietz – akordeon, aranżacje, kierownictwo artystyczne

Wstęp wolny. Obowiązkują maseczki !

Projekt współfiansowany ze środków Gminy Łomianki

Wieczór  meksykański rusza Akademia Seniora 2021

Wieczór meksykański rusza Akademia Seniora 2021

Zaparaszamy seniorów do udziału w rozpoczynającycm się projekcie Akademii Seniora 2021. Już 10 maja ruszamy  on-line !!!

Na poczatek zapraszamy Państwa na Wieczór meksykański z  koncertem, Mariachi Melao  pokazami tanecznymi grupy Monarcas Varsovia  i pokazem kulinarnym.  Więcej szczegółów programu na kolejne miesiące już niebawem. 

Link do filmów dostępny 10-23.05.2021 

Link do koncertu  i pokazów tanecznych 

https://youtu.be/xNkDKchbuOo

 

Link do meksykańskich warsztatów kulinarnych

https://youtu.be/ehHPa3O3-6s

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

 

Akademia Seniora 2021

Akademia Seniora 2021

Zapraszamy seniorów z gminy Łomianki do udziału w rpojekcie Akademii Seniora 2021.

Zapraszamy  Państwa na koncerty, pokazy taneczne, warsztaty artystyczne oraz spacery z przewodnikiem. Harmonogram najbliższych spotkań już dostępny 

Zapraszamy do oglądania na kanale You Tube iśledzwenia naszego profilu na Facebooku.
Inaguracja projektu już 10 maja 2021 Zapraszamy do oglądania  Wieczoru meksykańskiego oraz zachęcamy do zapisów na warsztaty florystyczne , które odbędą się już 30 maja w Centrum Kultury w Łomiankach. Zapisy emailowo na biuro@fundacjaart.org lub telefonicznie pod numerem 517 481 217 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

 

 

Wyspy Szczęśliwe - Polinezja Francuska, Fidżi , Samoa i Tonga" Akademia Odkrywcy 2021

Wyspy Szczęśliwe - Polinezja Francuska, Fidżi , Samoa i Tonga" Akademia Odkrywcy 2021

Zapraszamy na pokaz Gosi i Marcina Złomskich podróżników, zapalonych globtroterów, autorów albumów fotograficznych oraz cyklu spotkań podróżniczych IN MUNDO w Kinie Luna. 

Nasi Autorzy zabiorą Was tym razem w egzotyczną podróż po Wyspach Szczęsliwych. 

Poniżej link do spotkania - będzie aktywny przez 7 dni 

https://youtu.be/RuwIyNIRIQg

Wyspy Południowego Pacyfiku widziane z lotu ptaka to niewielkie skrawki lądu rozrzucone po bezkresnym błękicie największego oceanu świata. Białe plaże i turkusowe laguny rajskich atoli Polinezji Francuskiej zachęcają do błogiego lenistwa, ale nie ulegniemy mu na długo. Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga – ostatnim Królestwie na Pacyfiku – wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata.

Małgorzata i Marcin Złomscy: ona – doktor socjologii, on – kontrabasista z dyplomem Akademii Muzycznej. Od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonem i Antkiem.
Zawodowo zajmują się organizacją i pilotowaniem wypraw do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są autorami pokazów slajdów, które prezentują na festiwalach podróżniczych, w szkołach, muzeach, bibliotekach, domach kultury w całej Polsce. Organizują cykl spotkań podróżniczych IN MUNDO w kinie Luna i IN MUNDO „Góry” w kinie Wisła w Warszawie. Prowadzą Siedlisko Olenderskie na Mazowszu. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.

 

1 2 3 4