Zapraszamy dzieci w wieku powyżej 5 lat do udziału w programie Akademia Sztuki. Dojeżdzamy do przedszkoli, szkół i domów kultury !

Akademia Sztuki to projekt edukacyjny skierowany  do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych. Akademia składa się z  cyklu  6 spotkań  prezentujących dorobek artystów z całego świata tj. P.Picasso, H. Mattisse, T. Loutrec, A. Warhol. J. Pollock, Edward Munch, Vincent Van Gogh, Paul Cezanne, Jean Miro, Edgar Degas.

Wykładowcy Akademii posiadają bogatą wiedzę na temat kultury i sztuki oraz bogate doświadczenie w pracy z dziećmi . Potrafią zaprezentować ją w sposób  żywy, pasjonujący i zabawny dzięki umiejętności nawiązania szczególnego kontaktu z dziećmi. Podczas warsztatów wykorzystują zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe oraz prowadzą ciekawe warsztaty z zakresu różnych form plastycznych

Realizacja projektu

Projekt jest realizowany w formie spotkań z autorami (połączonych z prezentacją multimedialną i warsztatami ), prowadzonych na terenie przedszkola, szkoły, centrum kultury lub biblioteki. Akademia obejmuje 6  spotkań i warsztatów w roku szkolnym w okresie od września/października- kwietnia/maja . Zajęcia trwają ok.60-90min i łączą elementy prezentacji multimedialnej, quizu lub warsztatu wybranej formy artystycznej.

Jak zgłosić grupę do programu Akademii Sztuki?

Minimalna ilość uczniów biorących udział w Akademii to 45 osób. Całkowity koszt uczestnictwa w Akademii wynosi 96 zł za 6 spotkań od dziecka wraz z materiałami warsztatowymi. Zgłaszający wysyła emaila na adres biuro@fundacjaart.org  w tytule „ Akademia Sztuki – nazwa placówki” .

W emailu powinny być zawarte informacje :

1. nazwa placówki i adres  oraz dane osoby zawierającej umowę ( Dyrektor, v-ce dyrektor)
  2. ilość dzieci zgłoszonych oraz wiek dzieci
  3. imię i nazwisko zgłaszającego,  koordynatora ze strony szkoły + telefon, email kontaktowy