Wyspy Szczęśliwe - Polinezja Francuska, Fidżi , Samoa i Tonga" Akademia Odkrywcy 2021

Wyspy Szczęśliwe - Polinezja Francuska, Fidżi , Samoa i Tonga" Akademia Odkrywcy 2021

Zapraszamy na pokaz Gosi i Marcina Złomskich podróżników, zapalonych globtroterów, autorów albumów fotograficznych oraz cyklu spotkań podróżniczych IN MUNDO w Kinie Luna. 

Nasi Autorzy zabiorą Was tym razem w egzotyczną podróż po Wyspach Szczęsliwych. 

Poniżej link do spotkania - będzie aktywny przez 7 dni 

https://youtu.be/RuwIyNIRIQg

Wyspy Południowego Pacyfiku widziane z lotu ptaka to niewielkie skrawki lądu rozrzucone po bezkresnym błękicie największego oceanu świata. Białe plaże i turkusowe laguny rajskich atoli Polinezji Francuskiej zachęcają do błogiego lenistwa, ale nie ulegniemy mu na długo. Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga – ostatnim Królestwie na Pacyfiku – wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata.

Małgorzata i Marcin Złomscy: ona – doktor socjologii, on – kontrabasista z dyplomem Akademii Muzycznej. Od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonem i Antkiem.
Zawodowo zajmują się organizacją i pilotowaniem wypraw do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są autorami pokazów slajdów, które prezentują na festiwalach podróżniczych, w szkołach, muzeach, bibliotekach, domach kultury w całej Polsce. Organizują cykl spotkań podróżniczych IN MUNDO w kinie Luna i IN MUNDO „Góry” w kinie Wisła w Warszawie. Prowadzą Siedlisko Olenderskie na Mazowszu. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów”.

 

Super Polska w Akademii Odkrywcy 2021

Super Polska w Akademii Odkrywcy 2021

Zapraszamy  dzieci powyżej 5 lat na pokaz multimedialny "Super Polska"  Anny I Krzysztofa Kobusów - podrózników, autorów książek i albumów  podróżniczych dla dzieci .Pokaz realizowany jest w ramach projektu Akademia Odkrywcy 2021 z dotacji Gminy Łomianki. 

Link będzie dostępny do 27.04.2021 

https://youtu.be/1ToxDtu1JDs

Akademia Odkrywcy 2021 Niesamowite zwierzęta Ameryki Południowej

Akademia Odkrywcy 2021 Niesamowite zwierzęta Ameryki Południowej

Już 12.04.2021-19.04.2021  zapraszamy do obejrzenia on-line kolejnego odcinka z cyklu Akademia Odkrywcy 2021 . Naszym bohaterem będzie polska Dr. Dolittle Małgorzata Zdziechowska oraz niesamowite zwierzęta Ameryki Południowej. Link do filmu poniżej 

https://youtu.be/76mQPDL_9Cw

"... Poznajcie najsłodsze mrówkojady świata: Marię i Joao. Tymi kilkumiesięcznymi sierotkami Polska Dr Dolittle opiekowała się podczas wolontariatu w Brazylii. Dowiecie się m.in. dlaczego mrówkojady nie mają zębów i z jakiego powodu chodzą na knykciach. Polska Dr Dolittle zabierze Was w niezwykłą podróż po świecie zwierząt mieszkających w Ameryce Południowej..."

cyt. Małgorzata Zdziechowska 

 

Małgorzata Zdziechowska nazywana jest polską Dr Dolittle. Od wielu lat jeździ na wolontariaty do sierocińców dla dzikich zwierząt. Podczas pobytu w 15 ośrodkach (m.in. w Brazylii, Wietnamie, Peru, RPA, Australii, Chinach, Kostaryce) pracowała z ponad 100 gatunkami ssaków, m.in. zastępowała mamę osieroconym mrówkojadom wielkim, , wyjcom, kangurkom, opiekowała się sępem, którego ktoś próbował otruć czy rehabilitowała chorego wełniaka (małpa).

Jest autorką książek dla dzieci o dzikich zwierzętach m.in. "Świat dzikich zwierząt", "Świat dzikich kotów", "Koala to nie miś", "Kangur symbol Australii".

Współpracuje także z Uniwersytetami Dziecięcymi (m.in. Uniwersytetem Dziecięcym UMCS czy UJK) oraz Ośrodkami Kultury. Prowadzi prelekcje i warsztaty dla dzieci i dla dorosłych.

Relacje z wolontariatów oraz informacje i ciekawostki o dzikich zwierzętach publikuje na stronie www.zdziechowska.pl, od niedawna prowadzi vloga na kanale YT: Malgorzata Zdziechowska (https://www.youtube.com/channel/UC7Ur-qlhzEpfC3AI3QAIx6A

Materiały o niej/ wywiady z nią pojawiają się zarówno w polskich (RMF, WP, Pytanie na śniadanie, Dzień Dobry TVN, Polskie Radio, Onet itd. jak i zagranicznych mediach.

 

 

Projekt współfinansowany w ramach dotacji Gminy Łomianki 

Zdjęcie  archiwum prywatne Małgorzaty Zdziechowskiej 

Dowiedz się więcej »
Warsztaty plastyczne "Zwierzęta dżungli- wąż" w ramach Akademii Odkrywcy 2021

Warsztaty plastyczne "Zwierzęta dżungli- wąż" w ramach Akademii Odkrywcy 2021

Zapraszamy na pierwsze w ramach projektu  Akademii Odkrywcy 2021 warsztaty plastyczne z Panią Agnieszką Lechocińską . Warsztaty dostępne w linku do 19.04.2021 

 

https://youtu.be/C0Zz4EI2IM8

Akademia Odkrywcy 2021

Akademia Odkrywcy 2021

Zapraszamy dzieci w wieku5-10 lat na bezpłatne zajecia w ramach projektu Akademii  Odkrywcy 2021.

 Zachęcamy przedszkola i szkoły podstawowe do zgłoszeń emailowo na adres biuro@fundacjaart.org 

Nasze filmy są dostępne na YT Fundacji ART Aktywni Razem Twórczo .

Ponizej planowany harmonogram pokazów 

12-19.04.2021

"Niesamowite zwierzęta Ameryki Południowej" prowadzenie Małgorzata Zdziechowska 

 Warsztaty plastyczne "Zwierzęta dzungli" prowadzenie Agnieszka i Amelia Lechocińska 

19 -26.04.2021 "Super Polska " Anna i Krzysztof Kobus 

26.04.2021-5.05.2021 " Wyspy Szczęśliwe- Polinezja Francuska, Fidżi, Samoa i  Tonga" prowadzenie Gosia i Marcin Złomscy 


Projekt jest wspólfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

 

 

 

Nowe projekty na start!

Nowe projekty na start!

Od marca 2021 ruszają nowe edycje Akademii Seniora 2021 oraz Akademii Odkrywcy 2021. Projekty będą realizowane  na terenie gminy Łomianki  przy wsparciu finansowym Gminy Łomianki. Informacje o wydarzeniach zamieścimy już wkrótce ! 

Wszystkich chetnych zapraszamy do udziału w wydarzeniach W krótce szczegółowy harmonogram dla obu projektów!

Akademia Odkrywcy 2020 - edycja jesienna

Akademia Odkrywcy 2020 - edycja jesienna

Zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w bezpłatnym projekcie Akademii Odkrywcy 2020 - dofinansowanym ze środków Gminy Łomianki . Wszystkie zajęcia odbywają się w formie on-line. 

Zgłoszenia przyjmujemy emailowo na adres biuro@fundacjaart.org 

 

Akademia Seniora 2020 - edycja jesienna

Akademia Seniora 2020 - edycja jesienna

Serdecznie zapraszamy seniorów z Gminy Łomianki na edycję jesienną projektu Akademia  Seniora 2020 

Już 5.10.2020 o godz.18.00  zapraszamy na koncert "  Melodie niezapomniane"w  wykoaniu duetu "Wylężek&  Kopietz Duo".   Imprezie będzie towarzyszyć pokaz kompozycji florystycznych o tematyce jesiennej.

Wstęp wolny 

Koncert odbędzie się w sali widowiskowej w Centrum Kultury w Łomiankach 

 

Dzień Indiański w Akademii Odkrywcy 2020

Dzień Indiański w Akademii Odkrywcy 2020

Zapraszamy dzieci na dzień Indiański  organizowany 6.09.2020  przy scenie letniej Centrum Kultury w Łomiankach ul. Wiejska 12a . Od 13.30 czekamy na Was z licznymi atrakcjami tj. malowanie buziek, warsztaty indiańskie. Na godz.15.00 zapraszamy na spektakl teatralny "Zabawa w Indian" . 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Łomianki 

 

Akademia Seniora 2020 na lato - nowy harmonogram

Akademia Seniora 2020 na lato - nowy harmonogram

6.07.2020 g.20.00 Koncert Romance latino. W programie romantyczne bolera meksykańskie w wykonaniu- Francisco Ortega Rodriguez , Jorge Avila, Yoilan Perez Hariette. Koncertowi będzie towarzyszył pokaz taneczny 

17.07.2020 g.17.00 Warsztaty florystyczne 

3.08.2020 g.10.00 zbiórka przy ul. Parkowej 2 w Burakowie 

Spacer z przewodnikiem po Lasku Młocińskim prowadzenie Karolina Głowacka 

7.08.2020 g.17.00 Warsztaty Decouupage w Centrum Kultury w Łomiankach 

7.09.2020 g.18.00 Wieczór z piosenką francuską W programie koncert " Bulwar piosenki francuskiej"  w  wykonaniu Piotra Bakala 

12.09.2020 g.10.00 zbiórka przystanek Dziekanów Leśny 01  Spacer z przewodnikiem Ścieżką do Starego Dębu prowadzenie Karolina Głowacka 

 

 

Na warsztaty i spacer obowiązują zapisy tel. 517 481 217 . Ilość miejsc ograniczona 

Warsztaty i koncerty odbędą się na terenie Centrum Kultury w  Łomiankach 

 

Projekt współfianansowany ze środków Gminy Łomianki 

1 2 3 4 5